Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

MIĘDZYNARODOWY RAJD ZABYTKOWYCH AUT

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY RAJD ZABYTKOWYCH AUT

Międzynarodowy Rajd Zabytkowych Aut

 

Dnia 25 lipca 2023r. Zgorzelec gościł uczestników Międzynarodowego Rajdu Zabytkowych Aut „RAJD TYLKO DLA ZUCHWAŁYCH”. Organizatorem rajdu jest Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji pod przewodnictwem Pana Andrzeja Gery, który jest rzemieślnikiem w branży motoryzacyjnej oraz Gmina Jawor pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jawor Emiliana Bery. W Zgorzelcu Patronatem Honorowym Rajd objął Burmistrz Miasta Rafał Gronicz, a partnerem oraz współorganizatorem był Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu. Starszy Cechu Pan Franciszek Wurszt przywitał zaproszonych gości: V-ce Starostę Mirosława Fiedorowicza, Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza, Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Jana Magdę, Wójta Gminy Zgorzelec Piotra Machaja ,Przewodniczącego Związku Pracodawców Ziemi Zgorzeleckiej Tomasza Strykowskiego oraz Zarząd Cechu. Na mecie rajdu pojawili się również lokalni miłośnicy zabytkowych aut w swoich ”perełkach”. Mieszkańcy miasta mieli niepowtarzalną okazję podziwiania samochodów z odległych lat motoryzacji. Starszy Cechu Pan Franciszek Wurszt podziękował sponsorom imprezy : Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego Panu Cezaremu Przybylskiemu, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej , Burmistrzowi Miasta i Gminy Pieńsk Panu Janowi Magda, Wójtowi Gminy Zgorzelec Piotrowi Machajowi, Firmie JBC z Bogatyni, Piekarni R. Rudnicki, W. Kuźmińska, rzemieślnikowi Stefanowi Chmieleckiemu oraz TV Tomków.

Po części oficjalnej w Tawernie NAOUSA w Zgorzelcu odbyła się uroczysta biesiada dla uczestników rajdu i gości zaproszonych, której organizatorem był Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu.

 

27 lipca 2023

Rajd "TYLKO DLA ZUCHWAŁYCH"

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu wraz z Jaworskim Stowarzyszeniem Miłośników Motoryzacji serdecznie zaprasza na uroczyste powitanie uczestników Rajdu Zabytkowych Aut "TYLKO DLA ZUCHWAŁYCH"

DNIA 25 LIPCA 2023r. przy hali PGE Turów ARENA ul. Lubańska 9a w Zgorzelcu godz. 15:15 przybycie pierwszych załóg.

Plakat rajdu TYLKO DLA ZUChWAŁYCH

21 lipca 2023

Przedłużenie okresu pobytu i ważności dokumentów pobytowych obywateli Ukrainy w Polsce

 

 

P OWIATOWY URZĄD PRACY W ZGORZELCU

59-900 Zgorzelec, ul. Pułaskiego 14

Telefon 75 77 70 500 fax 75 77 70 560

e-mail: wrzg@praca.gov.pl;http://zgorzelec.praca.gov.pl

EPUAP /PUPZGORZELEC/SkrytkaESP

 

 

 

Przedłużenie okresu pobytu i ważności dokumentów pobytowych obywateli Ukrainy w Polsce

Dlaobywateli Ukrainy przebywających na terenie Polski (zarówno tych, którzy znaleźli się w Polsce w związku z wojną w swoim kraju, jak i tych, którzy przyjechali do Polski przed 24 lutego 2022 r., ale korzystali z przepisów uchwalonych w specustawie ukraińskiej) wydłużono termin do 4 marca 2024 r., obowiązywania szczególnych rozwiązań w zakresie m.in. legalności pobytu w Polsce.

Legalny pobyt obywateli Ukrainy (i określonych członków ich rodzin), którzy w okresie od 24 lutego 2022 r. przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy w niektórych przypadkach został wydłużony do 31 sierpnia lub 30 września 2024 r.

W związku z powyższym nadal będzie można powierzyć pracę obywatelowi Ukrainy na podstawie bezpłatnego powiadomienia, które należy przesłać elektronicznie przez praca.gov.pl. w terminie do 14 dni od podjęcia pracy przez cudzoziemca.

Zmiana przepisów „specustawy” weszła w życie 27 czerwca 2023 r.

29 czerwca 2023

Pliki do pobrania